Ylli i Barcelonës transferohet tek Juventus!

Biznesi mes Juventusit dhe Barcelonës duket se do të vazhdojë përsëri.

Do të vazhdojë për shkakun që marrëdhënie mes dy klubeve janë shumë të mira që një kohë të gjatë e sidomos pas shkëmbimit të Pjanic me Arthur gjatë këtij qershori.

Tani në Torino po lakohet një emër tjetër dhe bëhet fjalë për brazilianin Coutinho, i cili dëshirohet shumë nga Andrea Pirlo.

Mirëpo një transferim i tillë nuk do të jetë shumë i lehtë për tu arritur pasi tashmë braziliani po pëlqehet nga Ronald Koeman dhe trajneri holandez nuk e ka ndërmend që të heq dorë shumë lehtë nga shërbimet e tij.

Por duke marrë parasysh krizën ekonomike që po kalon Barcelona njëri prej yjeve të skuadrës duket mëdoemos të largohet.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here