Nuk mbaron me Moratan: Juventus transferon një tjetër yll nga Atletico

Biankonerët përsëri për shopping te Atletico.

Siç raporton Calciomertaco, Juventus është i interesuar për transferimin e mbrojtësit të Atletico Madrid, Stefan Savic.

Biankonerët synojnë transferimine mbrojtësit malazez verën e ardhshme, ndërsa kontrata e 29-vjeçarit skadon në vitin 2022.

Chiellini pritet të pensionohet në fund të sezonit dhe Biankonerët e shohin Savicin si përforcimin ideal.

Te Atletico janë të hapur për shitjen e Savic dhe marrëveshja mund të arrihet për 10 milionë euro.

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here