Arsenali po mendon për shkarkimin e Artetas

Mikel Arteta duket se i ka ditët e numëruara në stolin e Arsenalit.

Topçinjtë janë në krizë rezultatesh dhe drejtuesit kanë filluar ta humbasin durimin.

Arsenali ka marrë 13 pikë në 10 ndeshje të luajtura dhe në rast se rezultatet nuk fillojnë të përmirësohen, atëherë Arteta do të shkarkohet në janar.

Drejtimin e Arsenalit mund ta marrë Mauricio Pochettino ose Massimiliano Allegri.

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here