Formacionet zyrtare: Ferencvaros – Barcelona

Ferencvarosi  do të jetë nikoqirë i Barcelonës në kuadër të xhiros së pestë të fazës së grupeve në Ligën e Kampionëve.

Katalunasit i kanë të gjitha fitore deri tani, duke mbledhur 12 pikë dhe kanë siguruar kualifikimin, ndërsa hungarezët janë ende në garë për vendin e tretë që dërgon në Ligën e Evropës.

Te Ferencvaros nga minuta e parë luajnë Myrto Uzuni.

Në anën tjetër Barcelona ka pushuar disa lojtarë për këtë ndeshje, ndërsa nga minuta e parë luajnë Dembélé, Griezmann, Trincao e Braithwaite.

Ndeshja fillon në ora 21:00.

Ferencvaros: Dibusz; Blazic, Frimpong, Dvali; Botka, Siger, Kharatin, Somalia, Heister; Isael, Uzuni, Nguen.

Barcelona: Neto; Dest, Mingueza, Lenglet, Jordi Alba; Busquets, Pjanic; Dembélé, Griezmann, Trincao; Braithwaite.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here