Formacionet zyrtare: Juventus – Dinamo Kiev

Juventusi do ta pres Dinamo Kievin në kuadër të xhiros së pestë të fazës së grupeve në Ligën e Kampionëve.

Zonja e Vjetër e ka siguruar kualifikimin për në fazën e eliminimi direkt, pasi në katër ndeshjet e para ka marr nëntë pikë dhe së bashku me Barcelonën kanë kaluar tutje.

Për këtë ndeshje Andrea Pirlo ka vendosur të luajë me Morata e Cristiano Ronaldon në sulm.

Në anën tjetër Dinamo do të kërkojë të bëjë më shumë me emra si Rodrigues e Verbic.

Ndeshja fillon në ora 21:00.

Juventus: Szczęsny; Demiral, Bonucci, De Ligt, Alex Sandro; McKennie, Bentancur, Ramsey; Chiesa; Morata, Cristiano Ronaldo.

Dinamo Kiev: Bushchan; Kedziora, Popov, Zabarnyi, Mykolenko; Sydorchuk, Shaparenko, Tsygankov, Shepeliev, Rodrigues; Verbic.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here