Formacionet zyrtare: Sevilla – Chelsea

Sevilla do ta pres Chelsean në kuadër të xhiros së pestë të fazës së grupeve në Ligën e Kampionëve.

Të dy skuadrat e kanë siguruar kualifikimin tutje pasi kanë nga 10 pikë, duke lënë pas Rennesin dhe Kransordarin.

Sevilla për këtë ndeshje ka vendosur të luajë me emra si En-Nesyri e  Óscar në sulm.

Në anën tjetër Frank Lampard sulmin ia ka besuar Oliveier Giroudit e Hudson Odoit.

Ndeshja fillon në ora 21:00.

Sevilla: Vaclík; Jesús Navas, Sergi Gómez, Diego Carlos, Rekik; Vázquez, Gudelj, Rakitic; Idrissi, En-Nesyri, Óscar.

Chelsea: Mendy; Azpilicueta, Rüdiger, Christensen, Emerson; Jorginho, Kovacic, Havertz; Hudson-Odoi, Giroud, Pulisic.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here