Derbi mbyllet pa fitues, Tiran dhe Partizani ndahen në paqe

  Ka përfunduar pa fitues derbi i kryeqytetit shqiptar Tiranës, ku Tirana dhe Partizani luajtën pa gola 0-0.

  Ishte një sfidë shumë e luftuar nga të dyja skuadrat që nga minuta e parë e ndeshjes, por që gola nuk solli.

  Përkundër rasteve të shumta që patën të dyja skuadrat në fund rrjetet mbetën të paprekura.

  Për Tiranën më i miri në fushë padyshim ishte portieri kosovar Visar Bekaj që bëri disa pritje fantastike.

  Teksa te Partizani luajtën dy mesfushorët nga Kosova, Rron Broja e Esat Mala të cilët patën paraqitje shumë të mirë.

  Gjithsesi në fund dy skuadrat u desh të kënaqen me nga një pikë të fituar nga kjo ndeshje derbi.

  Me këtë barazim, Partizani merr kreun e renditjes me 11 pikë të tubuara, një më shumë se Vllaznia në vendin e dytë në tabelë.

  Në anën tjetër Tirana zë vendin e shtatë në tabelë gjashtë pikë të grumbulluara pas gjashtë xhirove.

  Ndeshjen e ardhshme Partizani e luan në shtëpi përballë Teutës së Durrësit, ndërkohë Tirana do ta ketë një udhëtim të vështirë te Laçi.

  LEAVE A REPLY

  Please enter your comment!
  Please enter your name here