Khedira ‘shuplakë’ Juves, transferohet tek rivali i saj!

Sami Khedira duket se e ka goditur rëndë skuadrën e Juventusit pasi ka vendosur që të mos largohet nga Serie A.

Kontrata e tij aktuale skadon në 2021 dhe tashmë është bërë e qartë nga të dy  palët se nuk do të rinovohet.

Në skenë tashmë ka hyrë Paolo Maldini i cili gëzon një marrëdhënie të mrekullueshme me biankonerin dhe mund të përdorë këtë situatë për ta sjellur atë në San Siro.

Juventus është e detyruar që ta lërë atë të largohet për arsye se futbollisti merr 6 milionë euro në sezon dhe largimi me parametra 0 duket i paevitueshëm.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here