Juventus do transferojë yllin e Manchester United!

Juventus ka gati goditjen e madhe nga Manchester United dhe nuk bëhet fjalë për Paul Pogban.

Andrea Pirlo ka shfaqur interesim të madh për të siguruar shërbimet e mesfushorit portugez të Manchester United, Bruno Fernandes.

Portugezi i cili ka përvojë në Serie A pasi më herët ka qenë pjesë e skuadrave të Udinese dhe Sampdorias do të ishte blerja ideale për Zonjën e Vjetër pasi ai është mesfushori që ka tiparet që po i mungojnë më së shumti kësaj skuadre.

Mirëpo negociatat pritet të jenë të vështira pasi për të lënë atë të lirë Manchester United po kërkon plot 80 milionë euro.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here