Tagliafico rinovon me Ajax!

Nicolas Tagliafico ka nënshkruar një kontratë të re me skuadrën e Ajax që do ta mbajë atë në Holandë deri në vitin 2023.

Mbrojtësi i majtë argjentinas ka qenë i kërkuar nga shumë skuadra të mëdha europiane si Manchester United, Inter, Real Madrid, Chelsea, Manchester City dhe Barcelona.

Mirëpo as një interesim i tillë nuk e bindi atë të largohet nga kampionët e Eredivisie pasi aty do të qëndrojë të paktën edhe për 3 sezone tjera.

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here