E bujshme: Milan transferon yllin e Tottenham, nuk është Aurier!

Paolo Maldini ka gjetur zgjidhjen për mbrojtjen te Tottenham. 

E përditshmja angleze The Sun, raporton se Milani synon transferimin e mbrojtësit të Spurs, Davinson Sanchez.

Kolumbiani e ka humbur vendin e titullarit te Tottenham edhe pse e nisi sezonin shkëlqyeshëm.

Sanchez dëshiron largimin dhe Spurs janë të gatshëm ta lënë të lirë atë në janar.

Nga kjo mundësi kërkon të përfitojë Milani edhe për faktin se Sanchez është 24-vjeç dhe përputhet me filozofinë e klubit.

Vlera e Sanchez në treg është 45 milionë euro, mirëpo Rosonerët do të tentojnë transferimin e tij për 30-35 milionë euro.

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here