Bombë: Bruno Fernandes transferohet në Serie A

Lajm bombastik nga Spanja!

Portali i njohur spanjoll Don Balon, raporton se Juventus synon transferimin e Bruno Fernandes verën e ardhshme.

Cristiano Ronaldo është ai i cili ia ka kërkuar Agnellit transferimin e Fernandes.

Portugezi do të qëndrojë te Juventusi, vetëm nëse klubi bën përforcime të mëdha për ta fituar Champions League.

Ronaldo beson se Fernandes është përforcimi i duhur për vijën e mesfushës dhe Agnelli është i gatshëm tia plotësojë dëshirën.

Fernandes po shkëlqen te United, mirëpo nuk ka marrëdhënie të mira me Solskjaer dhe është i gatshëm të transferohet në Torino.

Biankonerët do të duhet të paguajnë më së paku 80 milionë euro, por në operacion mund të përfshihet edhe Paulo Dybala.

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here