Formacionet zyrtare: Milan – Sampdoria

Milani është mysafir i Sampdorias në ndeshjen e xhiros së 10 në Serie A.

Rossonerët janë në krye të tabelës në kampionatin italian me dy pikë më shumë se pozita e dytë që mbahet nga Interi.

Sampdoria ka arkëtuar 11 pikë nga tri fitore, katër barazime dhe dy humbje, dhe mban vendin e 12-të në tabelë.

Do të shohim një përballje taktikash ndërmjet trajnerëve Claudio Ranieri dhe Stefano Pioli.

Formacioni startues i Sampdorias: Audero; Bereszynski, Ferrari, Tonelli, Augello; Candreva, Adrien Silva, Thorsby, Jankto; Gabbiadini, Quagliarella.

Formacioni startues i Milanit: G Donnarumma; Calabria, Gabbia, Romagnoli, Theo Hernandez; Kessie, Tonali; Saelemaekers, Brahim Diaz, Calhanoglu; Rebic.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here