Formacionet zyrtare: Chelsea – Krasnodar

Chelsea që e ka siguruar vendin e parë në grupin E, do të luajë ndaj rusëve të Krasnodar, në javën e fundit të fazës së grupeve.

Londinezët kanë 13 pikë deri më tani, ndërsa rusët vetëm katër pikë dhe pjesën e mbetur të sezonit do të luajnë në Ligën e Evropës.

Frank Lampard ka bërë disa ndryshime për këtë ndeshjes duke luajtur nga minuta e parë me emra si Anjorin e Abraham, por edhe disa të tjerë debutues.

Në anën tjetër te Krasnodar do të luajë në sulm me Berg.

Ndeshja fillon në ora 21:00.

Chelsea: Azpilicueta, Rüdiger, Christensen; Gilmour, Kovacic, Jorginho, Havertz, Emerson; Anjorin; Abraham.

Krasnodar: Gorodov; Smolnikov, Martynovich, Kaio, Ramírez; Olsson, Vilhena, Wanderson, Claesson, Cabella; Berg.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here