Correa lë Lazion për gjigantin e Serie A!

Joaquin Correa rikthehet përsëri në qendër të vëmendjes pasi argjentinasi është rikthyer përsëri në listën e dëshirave të skuadrës së Juventusit.

Argjentinasi shënoi në Champions League kundër Brugge duke treguar prapë formën e mir që po kalon.

25 vjeçari gjatë kësaj vere u kërkua me ngulm nga skuadra e Juventusit dhe siç po shihet Zonja e Vjetër nuk e ka humbur akoma interesimin për të.

Pirlo është duke vuajtur për një emër të tretë në sulm dhe transferimi i Correas do të ishte ideal për Ronaldon dhe Morata pasi do garantonte gola të tjerë por mbi të gjitha më shumë asistime.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here