Rikthehet Inter, transferon yllin e Barcelonës!

Inter nuk e ka ndërmend të heqë dorë nga dëshira e saj për transferimin e mbrojtësit të Barcelonës, Junior Firpo.

Mbrojtësi i majtë i katalanasve i jep shumë shpresë Antonio Contes që transferimi i duhur do të arrihet në janar dhe mbrojtja do të jetë në nivelin e duhur për pjesën tjetër të sezonit.

Firpo nuk është në formacionin e parë të Koeman pasi Sergino Dest ka bërë që mundësitë e tij për një vend titullari të ulen ndjeshëm dhe tashmë është situata e duhur për Conten që të arrijë këtë blerje.

Vlera e tij sillet në rreth 20 milinë euro.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here