Formacionet zyrtare: Manchester City – Marseille

Manchester City dhe Marseille kanë publikuar tashmë formacionet zyrtare për ndeshjen e fundit të grupeve në Ligën e Kampionëve.

Qytetarët janë nikoqir të francezëve në ndeshjen e fundit të Grupit C, takim ku vendasit kërkojnë vendin e parë, ndërsa mysafirët të tretin.

Ekipi i Pep Guardiolas ka siguruar tashmë kualifikimin, por synon rezultat pozitiv për të mbetur i pari.

Në anën tjetër, mysafirët gjithashtu duan rezultat pozitiv për të marrë vendin e tretë që i dërgon në Ligën e Evropës.

Trajnerët e të dyja skuadrave kanë vendosur të startojnë me disa ndryshime në formacionet titullare.

Man CitySteffen; Walker, Eric Garcia, Laporte, Ake; Foden, Fernandinho, Gundogan; Mahrez, Ferran Torres, Bernardo Silva

MarseilleMandanda; Sakai, Alvaro, Balerdi, Nagatomo; Sanson, Kamara, Gueye; Thauvin, Germain, Payet.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here