Formacionet zyrtare: RB Salzburg – Atletico Madrid

RB Salzburg do të jetë nikoqirë i Atletico Madridit në ndeshjen e fundit të fazës së grupeve të Ligës së Kampionëve.

Në këtë grup Bayern Munich e ka siguruar kualifikimin, ndërsa kjo ndeshjes do të vendos ekipin e dytë që kalon tutje.

Atletico Madridit i konvenon edhe barazimin pasi ka gjashtë pikë, ndërsa austrikaët duhet të fitojnë pasi kanë tubuar vetëm katër pikë.

Salzburgu do të luajë nga minuta e parë me sulmuesin në super formë, Mërgim Berisha.

Në anën tjetër Diego Simeone ka zgjedhur Luis Suárezin dhe João Félixin, për sulmin.

RB Salzburg: Stankovic; Ulmer, Wöber, Ramalho, Kristensen; Szoboszlai, Daka, Junuzovic, Mwepu; Koita, Berisha.

Atletico Madrid: Oblak; Trippier, Savic, Felipe, Hermoso; Marcos Llorente, Koke, Saúl, Carrasco; Luis Suárez, João Félix.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here