Maldini bën të ditur emrin e milanistit më të ri!

Milan jo vetëm që është e para në renditjen e Serie A mirëpo gjithashtu po dominon edhe garën në merkato duke qenë aktive në shumë fronte.

Paolo Maldini po lufton me gjithçka që ka për të krijuar një Milan akoma më të frikshëm për pjesën e dytë të sezonit duke synuar titullin në Serie A.

Florian Thauvin po synohet që të transferohet gjatë këtij janari pasi në verë duket punë e thjeshtë nënshkrimi me të mirëpo shërbimet e tij do ti nevojiteshin Rossonerëve shumë gjatë kësaj periudhe.

Skuadra e Piolit po kalon në një formë të jashtëzakonshme ku në 10 ndeshjet e para në Serie A ka 8 fitore dhe 2 barazime dhe ndodhet në vendin e parë 5 pikë larg Interit të vendit të dytë.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here