Conte shkarkohet nëse nuk arrin këtë kërkesë të klubit!

Antonio Conte po kalon ditët më të vështira qysh prej ardhjes në San Siro.

Presidenti i klubit, Steven Zhang i ka dhënë një afat deri në fund të këtij sezoni dhe në qoftë se dëshiron të vazhdojë punën tek kjp skuadër atëherë duhet që të fitojë trofeun e Serie A.

Në rast të shkarkimit të italianit gjithçka është gati pasi menjëherë në vend të tij do të emërohej Massimiliano Allegri i cili është pa skuadër dhe vetëm po pret një thirrje nga drejtuesit Neroazzurë.

Tashmë gjithçka është në duart e Contes, i gjithë fati i tij varet nga vetë ai.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here