Juventus transferon yllin e Bayern Munich!

Juventus është shumë pranë arritjes së një prej transferimeve më të rëndësishme të kësaj merkatoje.

David Alaba është shumë pranë skadimit të kontratës me Bayern Munich dhe tashmë Juventus nuk dëshiron që ta humbasë këtë mundësi.

Mbrojtësi austriak ka refuzuar secilën ofertë për të rinovuar kontratën me bavarezët dhe gjithashtu Rummenigge ka pohuar se shumë skuadra janë vënë në ndjekje të tij mes tyre dhe Zonja e Vjetër.

Por problemi i vetëm mbetet paga e lartë që po kërkon austriaku pasi bëhet fjalë për një shifër prej 20 milionë eurosh.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here