Juventus refuzoi shkëmbimin Rabiot-Digne!

Juventus refuzoi një ofertë shkëmbimi nga skuadra e Everton ku bëhej fjalë për Adrien Rabiot dhe Lucas Digne, raporton Calciomercato.

Trajneri i ‘Toffees’ Carlo Ancelotti është një fans i madh i Rabiot dhe ishte në gjendje të falte shërbimet e Dignes për ta sjellë atë në Goodison Park.

Rabiot më herët nuk pëlqehej aspak nga Maurizio Sarri mirëpo tashmë nën drejtimin e Andrea Pirlos 25 vjeçari ka fituar një vend në formacion dhe nuk po mendon largimin nga Torino.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here