Arsenal duelon për Szoboszlain!

Arsenal është gati për të bërë një ofertë për sulmuesin e skuadrës së Red Bull Salzburg, Dominik Szobozlai por do hasë në konkurencë për shërbimet e tij, raporton Sky Sports.

20 vjeçari po kërkon largimin nga skuadra austriake muajin e ardhshëm për shkak se u eleminuan nga Champions League, me Topçinjtë dhe RB Leipzig që janë skuadrat favorite për transferimin e tij.

Mirëpo hungarezi mund të vendosë që të qëndrojë në Austri deri në merkaton e ardhshme në verën e 2021.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here