Bayerni synon transferimin e yllit të Atleticos

Bavarezët përsëri për shopping në Wanda Metropolitano.

Siç raporton Todofichajes, Bayerni i Mynihut është i interesuar për mesfushorin e Atletico Madrid, Marcos Llorente.

Llorente po shkëlqen me paraqitjet e tij te Atletico dhe Bavarezët do të tentojë transferimin e spanjollit verën e ardhshme.

Klauzola e Llorentes është 120 milionë euro, mirëpo transferimi nuk është pamundshëm, pasiqë Bayerni e transferoi para një viti Hernandezin, i cili konsiderohej si i paprekshëm.

Bavarezët shpresojnë që ta bindin Llorenten t’i bashkohet dhe Atletico do të jetë e detyruar ta shesë spanjollin për një shifër më të ulët.

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here