Messi në Serie A por jo tek Inter!

Lionel Messi ka mundësinë që të rishkruajë historinë e tij për të respektuar ikonën e futbollit, Diego Armando Maradona.

Kevin Prince Boateng ka deklaruar që argjentinasi nuk duhet që të shikojë paranë dhe të transferohet tek skuadra napolitane për të ndjekur rrugën e Diegos.

Kjo deklaratë e mesfushorit të Monzas shkaktoi shumë reagime në Itali por kjo ide nuk është se nuk është tentuar më herët nga skuadra e Aurelio De Laurentiis.

Ky lajm është duke bërë bujë në Itali dhe nëse në të ardhmen Napoli do rikthente nr.10 të Maradonës atëherë kjo gjë do të bëhej vetëm për ‘nxënësin’ e tij, Leon.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here