Bombë: Guardiola merr drejtimin e gjigantit italian!

Pep Guardiola është shumë pranë që të marrë në dorë drejtimin e skuadrës më të madhe italiane të Juventusit.

Edhe një rinovim kontrate deri në 2023 me Manchester Cityn nuk i ka ndalur zërat e shumtë që thonë se spanjolle mund të zërë vendin e Andrea Pirlos në stolin e Zonjës së Vjetër.

Por me ardhjen e tij do të tentohet pastaj edhe transferimi i Lionel Messit nga Barcelona.

Kontrata e tij aktuale skadon në fund të verës së ardhshme dhe ai në fakt nuk duket aspak i lumtur me skuadrën e tij aktuale dhe nëse gjërat nuk ndryshojnë mundësitë më të mëdha janë që ai të largohet nga Barca ku dëshira e tij mbetet të luajë përsëri nën urdhërat e Guardiolës.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here