E bujshme: Paul Pogba huazohet në Serie A!

Paul Pogba pranë rikthimit në Itali.

E përditshmja britanike Mirror, raporton se Juventusi është duke konsideruar huazimin e Paul Pogbas në merkaton e janarit.

Biankonerët do ti propozojnë Unitedit huazimin e Pogbas në janar me obligim blerjeje në fund të sezonit.

Agjenti i Pogbas, Mino Raiola disa ditë më parë deklaroi se klienti i tij do të largohet nga Old Trafford në fund të sezonit.

Francezi ka kontratë me Djajtë e Kuq deri në vitin 2022 dhe ka shprehur dëshirë për tu rikthyer në Torino.

Te Juventusi synojnë të përfitojnë nga kjo mundësi dhe së shpejti do të nisin bisedimet me Unitedin.

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here