De Paul mollë sherri mes dy gjigantëve të Serie A!

Ylli i Udineses, Rodrigo De Paul është në qendër të vëmendjes në merkato të skuadrave të Inter dhe Juventusit.

Transferimi i tij nga këto skuadra do të kërkohet të arrihet këtë janar nga Juventusi pasi ai ka të drejtë që të marrë pjesë në Champions League ndërsa skuadra e Interit është eleminuar nga kjo garë.

Argjentinasi ka muaj që është vënë në vëmendjen e skuadrave të mëdha italiane dhe Udinese ka shprehur gatishmërinë për shitjen e tij në janar ose verën e ardhshme.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here