Zidane ‘dhuratë’ Juves, Zonja e Vjetër transferon yllin e Los Blancos!

Sipas raporteve të Don Balon, Zidane ka humbur tashmë durimin me Marco Asension dhe ka vendosur që ta hedh në merkato përfundimisht.

Sulmuesi anësor ka kohë që është një dëshirë e madhe e drejtuesve të Juventusit, edhe pse ka qenë larg fushave të blerta ai prapë është një futbollist shumë i kërkuar.

Çmimi i tij ka rënë drastikisht viteve të fundit dhe tashmë futbollisti vlerësohet me një çmimi rreth 35-40 milionë euro.

Vet Cristiano Ronaldo ka pasur një marrëdhënie të shkëlqyeshme me spanjollin dhe ardhja e tij në Torino do të ishte një dhuratë e veçantë për portugezin për sulmin e skuadrës.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here