Ancelotti nuk ndalet, transferon tashmë yllin e Juventusit!

Carlo Ancelotti me të vërtetë dëshiron që Evertonin ta shndërrojë në një prej skuadrave më të forta në Premier League dhe këtë gjë po planifikon ta bëjë prej janarit.

Tashmë i ka ardhur rradha edhe Sami Khediras për tu larguar nga Juventusi dhe për tu vënë nën urdhërat e teknikut italian.

33 vjeçari synon largimin në janar nga Juve dhe tashmë ka filluar kontaktet me këtë skuadër pasi publikisht ka deklaruar që e pëlqen shumë transferimin në Premier League dhe tashmë mundësia i ka ardhur.

Transferimi i tij nuk pritet të kushtojë shtrenjtë pasi Zonja e Vjetër kërkon largimin e gjermanit për shkak të pagës së tij shumë të lartë.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here