Milan barazon përsëri, Inter triumfon në derbin me Napolin

Milan-i “ngec” përsëri.

Pas barazimit 2-2 të marrë para tri ditësh kundër Parma-s, Djalli ka barazuar edhe sot me të njëjtin rezultat në ndeshjen e luajtur në fushën e Genoa-s.

Kuqeblutë kanë kaluar dy herë në avantazh me ish-lojtarin e kuqezinjve Destro, por nuk kanë arritur ta mbrojnë avantazhin.

Lojtarët që kanë shpëtuar Djallin kanë qenë dy mbrojtësit Calabria dhe Kalulu.

Skuadra e Pioli-t kryeson kampionatin me 28 pikë.

Një vend i parë që do ta ndanin me Inter-in në rast se kuqezinjtë do të ishin mundur.

Zikaltrit, në fakt, kanë marrë një fitore të rëndësishme kundër Napoli -t dhe tani janë në kuotën e 27 pikëve, vetëm një larg kushërinjve.

Takimi i luajtur në San Siro është vendosur nga një penallti e Lukaku-t në pjesën e dytë.

Goditja e dytë për Napoli-n ka qenë kartoni i kuq i marrë nga Insigne për protesta.

Ky rezultat e lë skuadrën e Gattuso-s në vendin e katërt me 23 pikë.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here