Merkatoja, si i prishi punë Chiesa Juventusit?!

Po të mos ishte për Federico Chiesan tashmë Juventusi do të kishte në përbërjen e saj njërin prej mesfushorëve më të kërkuar në Europë.

Bëhet fjalë për Houssem Aouar i cili mund të bëhej pjesë e Zonjës së Vjetër në qoftë se kjo e fundit nuk do e transferonte në ditët e fundit Chiesan nga Fiorentina.

Mirëpo kjo goditje nga Juve nuk doli që të jetë e gabuar pasi italiani dita ditës po tregon se e meriton emrin si njëri prej mesfushorëve më në formë italian.

Aouar nga ana tjetër ka një vlerë prej rreth 60 milionë eurosh dhe transferimi i tij nuk do ishte i lehtë financiarisht.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here