Blindohet mbrojtja e Juves, transferohet ylli i Bayern Munich!

Skuadra e Juventusit është në kërkim të një mbrojtësi kualitativ dhe duket se emri i David Alabas është ai i duhuri.

28 vjeçari nuk ka arritur një marrëveshje të re me Bayern Munichun dhe kërkon një largim nga Allianz Arena në kërkim të një aventure të re tek ndonjë skuadër e madhe europiane.

20 milionë euro të kërkuar nga futbollisti duket se janë një kërkesë e madhe edhe për Zonjën e Vjetër dhe kjo kërkesë ka mbetur të diskutohet me austriakun pasi ky duket hendeku i vetëm mes dy palëve.

Juventus është në negociata gjithashtu edhe për rikthimin e Paul Pogba në Allianz Stadium.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here