Shkëmbimi i janarit: Eriksen në Emirates, ylli i Arsenalit te Interi

Christian Eriksen në janar do të largohet nga Interi dhe danezi është shumë pranë rikthimit në Angli.

Siç raporton Calciomercato, Inter dhe Arsenal kanë nisur bisedimet për një shkëmbim mes Christian Eriksen dhe Lucast Torreiras.

Torreira pëlqehet shumë nga Conte. Uruguaiani është i huazuar te Atletico, mirëpo dëshiron largimin, pasiqë nuk po fiton shumë minuta.

Eriksen nga ana tjetër pëlqehet nga Arteta dhe Topçinjtë janë të hapur për këtë shkëmbim.

Inter dhe Arsenal pritet të arrijnë marrëveshje me lehtësi, pasiqë vlera e Eriksen dhe Torreiras në treg është e njejtë.

 

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here