E bujshme: Riqui Puig te gjiganti italian për 13 milionë euro

Riqui Puig pranë transferimit në Serie A!

Siç raporton PianetaMilan, Milani synon transferimin e Riqui Puig nga Barcelona në merkaton e janarit.

21-vjeçari nuk bën pjesë në planet e Ronald Koeman dhe Rosonerët dëshirojnë të përfitojnë nga kjo mundësi.

Milan do të huazojë Puig për 18 muaj me opsion blerjeje për 13 milionë euro, ndërsa Barcelona do ta mbajë të drejtën ta blejë atë.

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here