Formacionet zyrtare: Sassuolo – Milan

Sassuolo dhe Milani i kanë publikuar formacionet zyrtare për takimin që luhet në kuadër të javës së 13-të në Serie A.

Ndeshja që fillon në ora 15:00, do të luhet në stadiumin “Mapei Stadium – Città del Tricolore”.

Për këtë sfidë, Sassuolo do të jetë vetëm pa Manuel Locatellin që ka plotësuar numrin e kartonëve të verdhë dhe Romanga që është i lënduar.

Ndërsa, Rossonerët nuk mund të llogarisim në Zlatan Ibrahimovicin, Ismael Bennacer, Mattia Gambbia, Simon Kjaer që janë të lënduar.

Formacioni startues i Sassuolos: Consigli; Toljan, Marlon, Ferrari, Rogerio; Lopez, Bourabia; Berardi, Traore, Djuricic; Defrel.

Formacioni startues i Milanit: G Donnarumma; Calabria, Kalulu, Romagnoli, Theo Hernandez; Kessie, Tonali; Saelemaekers, Brahim Diaz, Calhanoglu; Leao.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here