Formacionet zyrtare: Inter – Spezia

Interi dhe Spezia do të takohet në kuadër të javës së 13-të në Serie A.

Dy skuadrat kanë publikuar formacionet zyrtare për takimin që fillon në ora 15:00 në stadiumin Giuseppe Meazza.

Për këtë takim, Nerazzurët do të jenë pa Radja Nainggolanin, Alexis SAnchezin, Mattioas Vecinon dhe Arturo Vidalin që janë të lënduar.

Në anën tjetër, Spezia nuk mund të llogarisë në Capradossin, Galabinovin, Mattiellon, Ramosin dhe Zoetin që janë të lënduar, derisa Chabot ka plotësuar numrin e kartonëve të verdhë.

Formacioni startues i Interit: Handanovic; Skriniar, De Vrij, A Bastoni; Hakimi, Barella, Brozovic, Gagliardini, Young; R Lukaku, Lautaro Martinez

Formacioni startues i Spezias: Provedel; Vignali, Terzi, Mora, S Bastoni; Acampora, Ricci, Deiola; Gyasi, Nzola, Ismajli.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here