Formacionet zyrtare: Juventus – Fiorentina

Juventusi do ta pres Parman, në kuadër të xhiros së 14-të të Serie A.

Andrea Pirlo ka vendosur të luajë me Federico Chiesan, i cili do të mbështet Alvaro Moratan dhe Cristiano Ronaldon.

Bianconerët do ta kenë mungesa si Giorgio Chiellini, Merih Demiral dhe Arthur Melo.

Juve tani ka 24 pikë, pasi ndeshja ndaj Napolit do të riluhet.

Te Firorentina luajnë Frank Ribery dhe Vlahovic, me Gaetano Castrovilli, Borja Valero dhe Sofyan Amrabat në mesfushë.

Juventus: Szczesny; Cuadrado, De Ligt, Bonucci, Alex Sandro; Chiesa, McKennie, Bentancur, Ramsey; Morata, Ronaldo

Fiorentina: Dragowski; Caceres, Milenkovic, Pezzella, Igor, Biraghi; Amrabat, Borja Valero, Castrovilli; Ribery, Vlahovic

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here