Napoli fiton drejtësinë, ndeshja me Juventusin do të riluhet

Këmbëngulja iu shpërblye, Napoli fiton drejtësinë, ndeshja me Juventusin do të riluhet.

Skuadra e Napolit ka fituar në Gjykatën e Apelit Sportiv çështjen e ndeshjes së humbur në tavolinë 3:0 kundër Juventusit.

Kjo ndeshje e cila nuk u zhvillua pas Napoli refuzoi të zbresë në fushë pas paraqitjes së rasteve me koronavirus, u regjistrua me rezulta zyrtar në të mirë të Juves.

Në seancën e fundit të zhvilluar mes palës Napoli dhe “Zonjës së Vjetër”, trupa gjykuese vendosi që sfida e prapambetur e Serisë A të riluhet si dhe Napolit t’i kthehet mbrapsht pika e hequr.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here