Formacionet zyrtare: Valladolid – Barcelona

Valladolid do të jetë nikoqir i Barcelonës për takimin që luhet në kuadër të javës së 15-të në La Liga.

Të dy skuadrat tashmë kanë publikuar formacionet zyrtare për ndeshjen që fillon në ora 22:00 në stadiumin ‘Estadio José Zorrilla’.

Për këtë sfidë, Valladolidi do të jetë pa Kikon dhe Janko, që të dy janë të lënduar.

Në anën tjetër, Ronald Koeman nuk mund të llogarisë në Ousmane Dembelen, Ansu Fatin, Gerard Piquen dhe Sergi Roberton që janë të lënduar.

Formacioni startues i Valladolidit: Masip, Hervias, Joaquin, Javi Sanchez, Nacho, Jota, Michel, Alcaraz, PlanoAndre, Weissman

Formacioni startues i Barcelonës: Ter Stegen, Dest, Araujo, Pjanic, Braithwaite, Messi, Lenglet, Pedri, Alba, De Jong, Mingueza.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here