Merkatoja, Conte ëndërron për….

Antonio Conte i ka bërë të ditur dëshirën e tij drejtuesve të klubit për merkaton e janarit.

Bëhet fjalë për futbollistin e skuadrës së Udineses, Rodrigo De Paul për të cilin tashmë Marotta ka filluar të ‘lëvizë gurët’ për të bërë të mundur transferimin e tij.

Por transferimi i tij nuk do të jetë aq i thjeshtë sa po e mendon Conte pasi Udinese për shërbimet e tij kërkon plot 30 milionë euro dhe gjithashtu nuk dëshirojnë ta humbasin atë në janar.

Neroazzurët për të bërë të mundur një transferim të tillë po mendojnë që të fusin në bisedime edhe futbollistët e saj, Radja Nainggolan dhe Matia Vecino.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here