Tronditet City, Aguero transferohet në Serie A!

Skuadra e Pep Guardiolës këtë janar mund të marrë një goditje shumë të hidhur.

Kjo për shkakun që Kun Aguero mund të vendosë largimin nga kjo skuadër dhe të fillojë një aventurë të re tek skuadra e Juventusit.

Kjo e fundit duket e vendosur për të ndërhyrë në merkato për të transferuar një sulmues tjetër pasi thuajse më nuk janë duke llogaritur në shërbimet e Paolo Dybalas.

Vet argjentinasi edhe më herët nuk e ka përjashtuar mundësinë e largimit të tij prej Cityt dhe në Europë janë vënë edhe baste për një gjë të tillë dhe Juventusi duket skuadra favorite për një transferim të tillë.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here