Fitorja e pestë rradhazi, Reali mposht Granadan

Real Madrid ka marrë fitoren e pestë radhazi në kampionat dhe ka “kapur” Atletico-n në kreun e renditjes.

Lops Blancos kanë mundur 2-0 Granada-n në javën e 15-të të kampionat dhe kryesojnë renditjen e La Liga-s me 32 pikë, bashkë me rivalët e përjetshëm.

Takimi është vendosur në pjesën e dytë nga një gol i Casemiro-s në minutën e 57-të dhe Benzema-së në të 94-ën.

Braziliani ka shënuar me kokë pas një fluturimi në zonën e rreptësisë.

Ky ka qenë goli numër 6200 për Real-in në La Liga.

Granada mbetet në vendin e 7-të me 21 pikë.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here