Formacionet zyrtare: Milan – Lazio

Derbi i kësaj javë në Serie A zhvillohet mes Milanit dhe Lazios, një ndeshje që pritet me kërshëri nga tifozët e futbollit italian.

Rossonerët janë tani skuadra e vetme në pesë ligat më të mira të Evropës që janë ende të pamposhtur këtë sezon.

Stefano Piolit i mungojnë emta si Zlatan Ibrahimovic, Simon Kjaer, Matteo Gabbia, Ismael Bennacer dhe Franck Kessie i pezulluar.

Krunic, Tonali; Saelemaekers, Calhanoglu, Rebic dhe Leao luajnë nga fillimi.

Lazio vjen nga një fitore 2-0 ndaj Napolit dhe në formë të mirë.

Ciro Immobile, Luis Alberto dhe Sergej Milinkovic-Savic luajën nga minuta e parë, ndërsa Thomas Strakosha dhe Vedat Muriqi janë në bankë.

Milan: G Donnarumma; Kalabri, Kalulu, Romagnoli, Theo Hernandez; Krunic, Tonali; Saelemaekers, Calhanoglu, Rebic; Leao

Lazio: Reina; Patric, Luiz Felipe, Radu; Lazzari, S Milinkovic-Savic, Escalante, Luis Alberto, Marusic; Correa, Immobile

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here