Formacionet zyrtare: Everton – Manchester United

Evertoni dhe Manchester Unitedit kanë publikuar tashmë formacionet zyrtare për ndeshjen çerekfinale në EFL Cup.

Djajtë e Kuq janë mysafir të Toffes në takimin çerekfinal të EFL Cup, takim që zhvillohet në Goodison Park nga ora 21:00.

Në këtë fazë zhvillohet vetëm një ndeshje dhe fituesi i këtij takimi do të kalojë tutje në gjysmëfinale.

Sikurse Carlo Ancelotti, ashtu edhe Ole Gunnar Solskjaer kanë vendosur të bëjnë disa ndryshime në formacionet titullare.

Fituesi do të luajë në gjysmëfinale me Manchester Cityn, i cili eliminoi Arsenalin në çerekfinale.

Everton: Olsen; Coleman, Mina, Keane, Godfrey; Gomes, Doucoure, Sigurdsson; Iwobi, Calvert-Lewin, Richarlison;

Man UtdHenderson; Tuanzebe, Bailly, Maguire, Alex Telles; Pogba, Matic, Van de Beek; Bruno Fernandes; Greenwood, Cavani; 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here