E bujshme: Krzysztof Piatek rikthehet në Serie A

Lajm bombastik nga Italia, Piatek rikthehet në Serie A.

Merkatoja në Itali do të fillojë me 3 Janar, ndërsa klubet kanë disa javë që po punojnë për të siguruar përforcimet e mundshme.

Portali i njohur italian Calcio Mercato, raporton se Genoa është duke menduar për rikthimin e Piatek, në rast se Scamacca largohet.

Interesim për Scamaccan ka shfaqur Milani, ndërsa drejtuesit e Genoas e shohin Piatekun si zëvendësuesin ideal.

Piatek ishte pjesë e Genoas në sezonin 2018 ku pas shkëlqimit të madh u transferua te Milani. Polaku nuk arriti të lërë gjurmë në San Siro dhe tani është pjesë e Hertha Berlin.

25-vjeçari nuk po arrin ta gjejë formën e duhur as në Gjermani dhe është i hapur për një rikthim te Genoa.

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here