Barcelona mbetet duarbosh, Depay transferohet në Serie A

Memphis Depay drejt transferimit në Itali.

Mediat italiane raportojnë se Juventusi ka arritur marrëveshje me Memphis Depay.

Holandezit i skadon kontrata në fund të sezonit dhe Lyoni do ta shesë atë në Janar.

Depay ishte i lidhur me një transferim te Barcelona, mirëpo Juventus ka arritur marrëveshje për transferimin e tij për vetëm 5 milionë euro.

26-vjeçari ka pranuar ofertën e Zonjës së Vjetër, pasiqë e ardhmja e Koeman te Barcelona nuk është e sigurtë.

Depay ka luajtur 17 ndeshje këtë sezon dhe ka realizuar 8 gola. Afrimi i tij do të jetë një përforcim i rëndësishëm për Juventusin.

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here