Nagelsmann e thotë troç, dua të drejtoj këtë skuadër në Serie A!

Një deklaratë interesante ka ardhur nga njëri prej trajnerëve më të rinj dhe më premtues në Europë.

Julian Nagelsmann i cili tashmë drejton skuadrën e Leipzig ka deklaruar hapur që një ditë dëshiron që nën urdhërat e tij të ketë yllin e Zonjës së Vjetër, Cristiano Ronaldon.

Juventusi nuk mund që thjesht ta injorojë një emër të tillë i cili e ka konsoliduar veten si njëri prej trajnerëve më të fortë në Europë.

Edhe vet Sami Khedira ka folur me superlativa për të ku që është një ‘bishë’ në ushtrime mirëpo edhe një person shumë profesional.

Për gjermanin në garë më herët ka qenë edhe Real Madrid por tashmë ai e ka publikuar hapur dëshirën e tij për të ardhmen.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here