Romagnoli zbulon sekretin e suksesit të Milanit këtë sezon

Alessio Romagnoli, kapiteni i Milan-it, ka dhënë një intervistë për Sky Sport.

Për grupin e Milan-it – “Blerjet që kanë ardhur në janar na kanë dhënë një ndihmë të madhe, ndeshje pas ndeshje jemi bërë më të vetëdijshëm për forcën tonë”.

Objektivat e sezonit – “Çdo ndeshje duhet luajtur, ka shumë skuadra të forta. Jemi një skuadër e re me shumë ide, është e rëndësishme të vazhdojmë kështu dhe të përmirësohemi”.

Në lidhje me trajnerin Pioli – “Trajneri ka bërë një punë të mirë me grupin që në fillim. Ishim pak të ndarë, le të themi kështu, ai ka arritur të na bashkojë të gjithë, më pas kanë ardhur rezultatet”.

E ardhmja e kapiteni – “Shpresoj të bëj edhe 200 ndeshje të tjera me Milan-in. Rinovimi? Duhet të pyesni klubin, kam një kontratë deri në 2022-shin, të shohim”.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here