Manchester City synon transferimin e Puig nga Barcelona

Sipas raportimeve të fundit nga Spanja, Manchester City është skuadra e fundit që ka shfaqur interesim për transferimin e Riqui Puig nga Barcelona.

Puig nuk bën pjesë në planet e Ronald Koeman dhe Qytetarët synojnë transferimin e tij në merkaton e Janarit.

Mirëpo Betis shihet si skuadra favorite për transferimin e Puig, pasiqë andaluzianët do ta huazojnë atë, ndërsa City kërkon blerjen e 21-vjeçarit.

Barcelona nuk dëshiron ta shesë Puig dhe sipas të gjitha gjasave do ta huazojë 21-vjeçarin te Betisi.

 

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here